تبلیغات
anti every think - burzum biography
anti every think

burzum biography

چهارشنبه پانزدهم تیرماه سال 1390

گروه بارزام در ابتدا در اصل به نام Urak Hai در سال 1987 به وسیله کنت تشکیل شد . تاریخ بارزام همیشه با مبارزات شدید ورگ با مسیحیان ، طرفداری شدید ورگ از دین باستانی و خدایان اسطوره ای نروژ و حبس و زندانی شدن ورگ آمیخته بوده. هرچند که بارزام به معنای واقعی یه گروه نبود و کلیه موزیک و اشعار گروه بر عهده یک نفر به نام ورگ ویکرنس Varg Vikernes ملقب به کنت گریشناخ Count Grishnackh بود . ورگ در ۱۱ فوریه ۱۹۷۳ در برگن ( یکی از شهرهای شمالی نروژ ) به دنیا آمد . هرچند نمی توان تصویر کاملی از بارزام ارائه داد چون تا زمانی که کسی به آهنگهای بارزام گوش نکند نمی تواند معنای واقعی آن را بفهمد . ورگ در مصاحبه ای گفته بارزام به معنای نهایت تاریکی است ( همانطور که بعدها به او لقب Lord Of Darkness داده شد ). ورگ بجز یک سال زندگی با پدرش در عراق ( به قصد ماموریت ) بقیه زندگی خود را در نروژ و برگن گذراند . او زادگاهش را این چنین تعریف می کند : اگر کسی دوستدار جنگل و طبیعت دست نخورده باشد از برگن خوشش خواهد آمد . اینجا پر از حیوانات وحشی ٬ کوههای سر به فلک کشیده و سرزمین های دست نخورده است . بعضی از نقاط جنگل به قدری انبوه است که برای راه رفتن بر روی زمین باید خزید . این صحنه تصویری از عصر طلایی را زنده می کند . تصویر ادبی که شاعران لاتین و یونانی در رویاهایشان می دیدند .این همان پناهگاه قدیمی طبیعت است و زندگی در شهرها بشر را از دیدن منظره طبیعی محروم می کند . در اوایل دوران انقلاب صنعتی چیزی که به رویای شاعرانه دوران طلایی پایان بخشید ورود مسیحیان بود که منجربه بیرون راندن اقوام قدیمی نروژ از جنگل ها شد . چند سال بعد ورگ در مصاحبه ای خطاب به مردم که سعی در فهمیدن عقاید او داشتند چنین پیشنهاد کرد : هر کس می خواهد عقاید من را درک کند باید در یک نیمه شب تاریک زمستانی تنها به میان جنگل برود و خواهد دید که جنگل با او صحبت می کند . در نروژ جنگل به منزله نیروی طبیعتی است که به غارت رفته. هزار سال پیش مسیحیان ساکنان این جنگل ها را به زور بیرون راندند اما اخیرا به علت پیشرفت بلک متال و پیشرفت Heathenism ( معنی این لغت در فرهنگنامه بت پرستی و کفر است ولی در واقع این لغت به معنای ادیان کهنی است که خدایان دیگری را پرستش می کردند ) مردم به جنگلها بازگشتند تا قدرت خود را پیدا کنند . در اواخر دهه ۸۰ ورگ به موسیقی متال علاقمند شد و همین باعث شد او در این راستا جنبشی بزرگ ایجاد کند . ورگ در مدت کمی به عضویت گروه Old Funeral در آمد که در آن زمان Abbath و Silenoez خواننده و گیتاریست های Immortal به همراه Tyr گیتاریست معروفی که سابقه همکاری با گروههای بزرگی مثل Emperor و Satyricon و .. را دارد نیز در این گروه حضور داشتند . ورگ به عضویت گروههایی مثل Mayhem و Satanel هم در آمد ولی هیچکدام نتوانستند او را ارضا کنند تا نهایتا در اوایل دهه نود او گروه انفرادی خود را به نام Burzum تاسیس کرد که خود تمامی امورآن را مثل خواندن ٬ نواختن ٬ شعر ٬ آهنگسازی و ... را بر عهده داشت . ورگ اولین مینی آلبوم خود را به نام Aske به کمک Samoth در سال ۱۹۹۲ ضبط کرد . که کاور پشت جلد آن کلیسای سوخته Torched بود که خود ورگ آنرا آتش زده بود . این آلبوم توسط شرکت D.S.P که متعلق به Euronimous گیتاریست و خواننده گروه Mayhem بود پخش شد . مینی آلبوم Burzum اثر بعدی ورگ بود که بعدها به همراه Aske به عنوان یک آلبوم کامل شناخته شد . این آلبوم یعنی Burzum/Aske شامل 11 آهنگ است و جمع زمان آن 58:09 است .

 Feeble Screams From Forests Unknown 2. Ea, Lord Of The Depths 3. Black Spell Of Destruction 4. Channeling The Power Of Souls Into A New God 5. War 6. The Crying Orc 7. My Journey To The Stars 8. Dungeons Of Darkness 9. Stemmen Fra Taarnet 10. Dominus Sathanas 11. A Lost Forgotten Sad Spirit

سومین آلبوم بارزام Hvis Lyest Tar Oss نام دارد که در اواخر سال 1992 و اوایل سال 1993 کار ضبط و پخش آن به پایان رسید . این آلبوم شامل چهار آهنگ است که اولین آهنگ بدون کلام بارزام که جزو شاهکار های او هست به نام Tomhet در این آلبوم است .  Det Som Engang Var 2.Hvis Lyest Tar Oss 3.Inn I Slottet Fra Droemmen 4.Tmhet در سال 1994 چهارمین آلبوم بارزام به نام Det Som Engang Var ضبط و پخش شد . این آلبوم هم شامل هشت آهنگ و زمان کلی 40:01 است .

 Den Onde Kysten 2. Key To The Gate 3. En Ring Til Aa Herske 4. Lost Wisdom 5. Han Som Reiste 6. Naar Himmelen Klarner 7. Snu Mikrokosmos Tegn 8. Svarte Troner Fantoft Kirke کلیسایی است در ۵ مایلی جنوب برگن که در قرن ۱۲ ساخته شده و یکی از معتبرترین کلیساهای نروژ است و در نخستین ساعات روز ۶ ژوئن ۱۹۹۲ آتش زده شد . در این مورد عده ای می گویند این کار را ورگ انجام داده و عده ای دیگر می گویند این کار توسط گروه Neoheaten که رهبری آن بر عهده ورگ بوده صورت گرفته اگرچه که بعدها در دادگاه این مطلب ثابت نشد . ورگ یهود و مسیحیت را آفتهایی معرفی کرده بود که ریشه ادیان کهن نروژ را سوزانده است و به نظر ورگ و طرفدارانش سوزاندن معابد مسیحیان به نشانه به مبارزه طلبیدن آنها و انتقام گیری از آنهاست که هزار سال پیش در نروژ آنها معابد Heaten ها و خود را سوزاندند . ورگ همیشه خود را سرباز Odin معرفی می کند که می خواهد انتقام اجدادش را بگیرد . ورگ و اورانیموس از برجسته ترین شخصیت های موسیقی بلک متال بودند و همکاری زیادی با هم داشتند ولی سر بعضی از مسائل با هم اختلاف پیدا کردند چون اورانیموس چه از نظر عقیدتی و چه از نظر موسیقی پیرو عقاید شیطان پر*تی بود . برخلاف ورگ که شیطان را از ایدئو لوژی های مسیح می دانست . این دو نفر سر مسائل دیگری نیز با هم به اختلاف بر خوردند و طولی نکشید که این اختلافات بالا گرفت و همه از آن با خبر شدند و حتی به روزنامه ها کشید . نهایتا در ۱۰ آگوست ۱۹۹۲ ورگ به آپارتمان اورانیموس رفت و در طی یک درگیری با ضربات متعدد چاقو اورانیموس را به قتل رساند . ورگ فکر می کرده اورانیموس قصد کشتن او را داشته و حتی گروه Mayhem چند سال پیش اعلام کرد که اورانیموس چند هفته قبل از مرگ پیشگویی را ملاقات کرده بود و آن پیش گو گفته بود ورگ به زودی به جرم قتل به زندان خواهد رفت و اورانیموس هم که مطمئن بود کسی که قرار است به قتل برسد خود اوست تصمیم گرفت که ورگ را بکشد . ورگ پس از سه سال درگیری با دادگاه و حبس های موقت آخرین آلبوم کامل با کلام خود را ضبط کرد که در طی آخرین مراحل میکس آلبوم نهایتا به زندان افتاد و تا سال ۲۰20 به حبس در کاخ خود محکوم شد . او در حبس نیز مطالعات خود را قطع نکرد و مشغول به تحقیق و مطالعه در مورد تاریخ آلمان شد و در نهایت سازمانی به نام NHF را بر ضد مسیحیت در آلمان تاسیس کرد . این آلبوم در سال 1996 و به نام Filosofem در حالیکه خود ورگ آخرین میکس آنرا نشنیده بود توسط وکیلش پخش شد . این آلبوم هم شامل شش آهنگ و زمان کلی 66:36 است .

Dunkelheit 2. Jesus' Tod 3. Erblicket Die Töchter Des Firmaments 4. Gebrechlichkeit .I. 5. Rundgang Um Die Transzendentale Säule Der Singularität 6. Gebrechlichkeit .II ورگ در زمان حبس خود هم دست از فعالیت و مبارزه بر نداشت و با تحریک طرفدارانش به آتش زدن کلیسا ها کار خود را ادامه داد و طرفداران ورگ هم با پوشیدن تی شرت بارزام به آتش زدن کلیسا ها می پرداختند و طبق آمار گرفته شده در طی سالهای 1997 تا 1999 تعداد 55 کلیسا به این شکل آتش زده شد . همچنین او اولین بلک متالری است که در آهنگهایش از کی برد استفاده کرد با اینکه در حال حاضر گروههای بسیاری از کی برد استفاده می کنند ولی ورگ همیشه یک قدم پیش بود . او درخششی است در آسمان سرزمینهای شمالی و حماسه او ادامه خواهد یافت و فصلهای جدیدی به آن اضافه می شود . ورگ در اواسط سال 1997 تصمیم به ضبط آلبوم در زندان گرفت و اثر بعدی خود یعنی Balders Dod با یک سبک جدید یعنی موسیقی بدون کلام با کی برد خالی را ضبط کرد . Balders Dod آلبومی فوق العاده زیبا با جوی بسیار غمگین است که ورگ در پس آهنگ های بدون آواز و خشک کی برد افسانه های خدایان باستانی نروژ را به زیبایی می نوازد . این آلبوم هم شامل شش آهنگ و زمان کلی 39:15 است .

Daudi Baldrs 2. Hermodr A Helferd 3. Balferd Baldrs 4. I Heimr Heljar 5. Illa Tidandi 6. Moti Ragnarokum آخرین آلبوم رسمی بارزام هم Hlidlsjalf نام دارد که ادامه دهنده همان آلبوم Balders Dod و در همان سبک است . این آلبوم هم از هشت آهنگ تشکیل شده و زمان کلی 33:47 را دارد .

 Tuistos Herz 2. Der Tod Wuotans 3. Ansuzgardaraiwo 4. Die Liebe Nerpus' 5. Das einsame Trauern Von Frijo 6. Die Kraft De Mitgefuehls 7. Frijos Goldene Tranen 8. Der Weinende Hadnur البته آلبوم های زیادی از بارزام بعدها پخش شد که تعداد آن به 34 آلبوم می رسد ولی این آلبومها اکثرا همان آهنگ های قدیمی بارزام هستند و بجز یکی دو مورد مثل آلبوم های Ragnarock و Anthology که چند آهنگ آلبوم نشده بارزام را دارند بقیه تکراری هستند . در سال 2000 اولین آلبوم قدردانی از بارزام ضبط شد که گروه های مختلف در این آلبوم آهنگ های او را کاور کردند و همچنین در اواخر سال 2003 هم آلبوم دیگر برای قدر دانی از ورگ به نام A Man A Band A Symbol ضبط شد . اعضای بارزام : Count Grishnackh : با نام واقعی Christian Varg Vikerness گیتاریست ، بیسیست ، درامر ، کی برد ، خواننده ، آهنگساز و شاعر گروه بود . او سابقه همکاری با گروههای Mayhem ، Satanel و Old Funeral را دارد . Samoth : با نام واقعی Tomas Thormodsæter Haugen در مینی آلبوم Aske گیتار زده و سابقه فعالیت در گروههای Arcturus, Emperor, Gorgoroth, Hagalaz' Runedance, Ildjarn, Satyricon, Sirius, Thou Shalt Suffer, Ulver, Zyklon, Zyklon-B.را دارد.


the blacklist conspiracy cheats
چهارشنبه نهم اسفندماه سال 1396 ساعت 03 و 00 دقیقه و 31 ثانیه
چه چیزهایی را تا کنون، مقاله قابل توجه خود را در مورد موضوع آموزش و پرورش
به طور کامل توضیح داده شده، نگه داشتن آن را تا کنون.
What causes the heels of your feet to burn?
شنبه چهاردهم مردادماه سال 1396 ساعت 23 و 27 دقیقه و 48 ثانیه
Thank you for the good writeup. It in fact was a amusement account it.
Look advanced to far added agreeable from you! However, how can we communicate?
Foot Pain
سه شنبه دهم مردادماه سال 1396 ساعت 07 و 14 دقیقه و 44 ثانیه
Fantastic post but I was wondering if you could write a litte more on this topic?
I'd be very grateful if you could elaborate a little bit further.
Bless you!
manicure
دوشنبه بیست و یکم فروردینماه سال 1396 ساعت 18 و 54 دقیقه و 45 ثانیه
It's very easy to find out any matter on web as compared to books, as I found this article at this web page.
نادر
جمعه دهم مردادماه سال 1393 ساعت 22 و 05 دقیقه و 14 ثانیه
موافقم این ورگ واقعا کسخله
مادرش هم تایید کرده که پسرش گاگولی بیش نیست اما این بچه های گوزوی جوگیر الکی طرفداری میکنن ازش
رازمهر
یکشنبه هشتم تیرماه سال 1393 ساعت 16 و 49 دقیقه و 53 ثانیه
shooma mesle in ke ba meyhem bishtar halll mikoni dooste aziz
چهارشنبه هفتم خردادماه سال 1393 ساعت 18 و 12 دقیقه و 09 ثانیه
این ورگ کسخله اودین منقرض شد به فاک رفت.
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر


فهرست وبلاگ
آرشیو
نویسندگان
پیوندها
صفحات جانبی
نظرسنجی
  در مورد چه موضوعاتی بیوگرافی میخواهید؟
آمار وبلاگ
 • کل بازدید :
 • بازدید امروز :
 • بازدید دیروز :
 • بازدید این ماه :
 • بازدید ماه قبل :
 • تعداد نویسندگان :
 • تعداد کل پست ها :
 • آخرین بازدید :
 • آخرین بروز رسانی :
جستجو
آخرین پستها